Jandarma Komutanlığı'na Bombalı Araçla Saldırı!
Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde İlçe Jandarma Komutanlığı'na bomba yüklü araçla saldırdı.
12 Nisan 2016 - Salı 07:16

DİYARBAKIR'ın Hani İlçesi'nde İlçe Jandarma Komutanlığı'na ilk bilgilere göre bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Bombanın infilak etmesiyle meydana gelen şidddetli patlamada yaralananlar oldu. İlçeye Diyarbakır'dan çok sayıda ambulans ile arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde  İlçe Jandarma Komutanlığı'na bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. İlk bilgilere göre  bu gece bomba yüklü aracı İlçe Jandarma Komutanlığı önünde infilak ettirdi. Şiddetli patlamada İlçe Jandarma Komutanlığı ile çevresindeki binalarda hasar meydana gelirken, yaralananlar oldu. Bombalı saldırının ardından ilçede   güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

ŞEHİT VE YARALILAR VAR

Hani'deki saldırıda ilk belirlemelere göre 1 asker şehit düşerken, çok sayıda da yaralının olduğu belirtildi. Yaralananların arasında sivillerin de bulunduğu kaydedildi. Şehit sayısının artmasından endişe ediliyor.

İLÇEDE OPERASYON BAŞLATILDI

Çatışmanın sürdüğü ilçeye Diyarbakır'dan çok sayıda ambulans ile arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Çatışma nedeniyle ekipler bir süre ilçeye ulaşamazken, yaralılar Hani Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...