Demirtaş Vatandaşlıktan Çıkarma Tartışmasıyla İlgili Konuştu
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Vatandaşlıktan çıkarmanın koşulları öyle kolay değil. Aslı insanlıktan çıkmış olanlar bizi vatandaşlıktan çıkarmakla tehdit ediyorlar." dedi.
10 Nisan 2016 - Pazar 11:45

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin milletvekilleri ile bazı yazar ve kanaat önderleriyle İstanbul Taksim'deki bir otelde biraraya geldi.

"BU VATAN HERKESİN ORTAK VATANIDIR"

Gazetecilerin "Vatandaşlıktan çıkarma konusu gündemde. Sizin bakanlık nezdinde görüşmeniz oldu mu?" sorusuna Demirtaş, "Bakanlıkla görüşülecek bir şey yok. Bu husus darbe dönemlerinde hayata geçirilmiş cunta uygulamalarıdır. Benzer uygulaması Hitler faşizminde gerçekleşmiş bir uygulamadır. Vatandaşlıktan çıkarmanın koşulları öyle kolay değil. Bu vatan herkesin ortak vatanıdır. Böyle görecek herkes ve buna inanacak. Tek bir etnik kimliğin, tek bir ırkın vatanı değil. Irkçılık yaparak 'Benden olmayan herkes vatan hainidir . Bu ülkenin vatandaşlığını taşıyamaz' derse kendi eliyle toplumu paramparça etmiş olur. Aslı insanlıktan çıkmış olanlar bizi vatandaşlıktan çıkarmakla tehdit ediyorlar. Biz kendilerini insanlığa davet ediyoruz" diye yanıt verdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...