Ali Ağaoğlu Gözünü Yoksullara Dikti!
Ali Ağaoğlu, gözünü yoksullara diktiğini açıkça itiraf etti. İstanbul’daki konut fiyatlarının düşüklüğünden “İstanbul’u bedavaya satıyoruz” diyerek yakınan Ağaoğlu, TOKİ’nin özel sektöre arazi vermesini isteyerek “Gözümüz alt gelir grubunda” dedi
03 Nisan 2016 - Pazar 19:08

Ali Ağaoğlu, İstiklal Caddesi Katliamı’nın ardından yaptığı açıklama ve İstanbul’daki konut fiyatlarına dair Hürriyet gazetesine verdiği röportajda, sermayenin gözünü yoksullara diktiğini açıkça söyledi.

Kişi başına milli gelirin artması durumunda konut fiyatlarının da artacağını ifade eden Ağaoğlu, arazi  sorununun çözülmesi durumunda “alt gelir gruplarına” konut üretmek istediklerini belirtti. İstiklal Katliamı’nın ardından patlamanın yaşandığı yere gül bırakan ve ardından da “fakir değilim ki karanfil bırakayım” diye açıklama yapan Ağaoğlu, röportajda karanfilin mitolojik tarihini de anlatarak ” Onu da bilecek kadar kültürüm var yani” dedi.

“İstanbul’u bedavaya satıyoruz”

İstanbul’da konut üreten ve bu yolla zengin olan Ağaoğlu, röportajda konut fiyatlarından da yakındı. “İstanbul’u bedavaya satıyoruz. Mesela Dubai’ye bakın, yaratılmış bir yer, bir çöl aslında. Doğal güzelliği yok. Orada fiyatlar 20-30 bin dolarlar konuşuluyor. İstanbul’da bu yok ” diyen Ağaoğlu, Türkiye’de kişi başı gelirin 20-30 bin dolara çıkması durumunda kount fiyatlarının da artacağını belirtti.

“Gözümüz alt gelir grubunda”

Genellikle orta sınıflara konut ürettiklerini vurgulayan Ağaoğlu, asıl potansyelin C grubu dedikleri yoksullarda olduğunu ifade etti. TOKİ’nin konut ürettiği arazilere de göz diken Ağaoğlu, “Devlet bu arazileri özel sektörle paylaşıp, gerekirse fiyatta bir üst tavan koyup dar gelirliye konut üretmenin yolunu açmalı. Bizim Ağaoğlu olarak gözümüz alt gelir grubunda” dedi.\Sendikahaber

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...