DBP Çatak’ta Yeni Yönetimini Belirledi
Çatak DBP ilçe örgütü 4. Olağanüstü kongresini gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi. Kongreye 3 gün önce cezaevinden çıkan Çatak Belediye Eş Başkanı Evin Keve’de katıldı.
31 Mart 2016 - Perşembe 15:24

Van’ın Çatak ilçesinde Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) ilçe örgütü 4. Olağanüstü kongresini gerçekleştirerek yeni yönetimi belirledi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kongre Belediye konferans salonunda gerçekleşti. Kongreye HDP Van milletvelli Tuğba Hezer, DBP Van il Eşbaşkan Yardımcısı Nazmiye Acar, Çatak Belediye Eşbaşkanları,Barış Anneleri, KJA aktivistleri, İpekyolu, Tuşba,Gürpınar DBP ilçe örgütleri, DBP-HDP il ve ilçe örgütlerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

 Barış ve Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına yapılan saygı duruşunun ardından konuşan DBP Van İl Eşbaşkan Yardımcısı Nazmiye Acar; Siyasi soykırım operasyonlarında DBP il Eşbaşkanları Ökkeş Kava, Caziye Duman, Belediye Eşbaşkanları ve diğer siyasetçilerin hukuksuz yere tutuklanıp cezaevine gönderilmesini kınayarak, Devlet ve faşist zihniyet arkadaşlarımızı bir bir tutuklasa bile biz burada halkımızla beraber mücadelemize devam edeceğiz ve  asla geri adım atmayacağız dedi.

Ardından konuşan HDP Van millet vekili Tuğba Hezer ise, “ Kürt düşmanlığı yapanlar bir olup ölüm elbiseleri giyip Kürt halkının üzerine yürüyorlar. Bizde onurlu bir yaşam için mücadelemizde direniş elbiselerini giydik. 40 yıldır biz bu direnişle mücadelemize devam ediyoruz. Buda Kürt Halkının özgürlüğü için mücadele içinde olan tüm yoldaşlarımızın sayesindedir “ diye konuştu.

 Tek listeyle gidilen seçimde İlçe Eş başkanlığına Osman Balka ve Aslı Abukan, yönetim kurulu üyeliğine ise, Necmettin Kıpçak, Necla Tartan, Yıldız Mantaş, Mehmet Bitik, Emin Tabar, Sadık Demirağaç, M.Zeki Akbulak, Ferman Uğurlu ve Ali Kalkan seçildi. 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...