AKSM Van'da 25 Dilde Konser Verecek!
Van'da faaliyet gösteren Anka Kültür Sanat Derneği (AKSM) üyeleri tarafından geleneksel hale getirilen "Dillerin Çığlığı" adı altında düzenledikleri konserleri kuruluşunun 16. Yılında da devam edecek.
30 Mart 2016 - Çarşamba 16:52

Van'da 16 yıldır faaliyet yürüten Anka Kültür Sanat Merkezi (AKSM) tarafından "Dillerin Çığlığı" adı altında 25 dilden oluşan bir repertuar hazırlandı. AKSM Başkanı Nejdet Bayat, İlk yıl 10 dil, 2. Yıl 20 ve bu yıl 25 dilde şarkılar seslendireceğiz dedi.

Van´da 16 yıl önce kurulan ve adını Anka kuşundan alan AKSM, konserleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda devam edecek…

Çalışmalarla ilgili bilgi veren AKSM Başkanı Necdet Bayat, Anka kültür sanat merkezi: 16 yıldır Van’da çeşitli kültürel faaliyetler ve kurslar düzenledik. 16. yılımızda kurumuzda binlerce kişi hem kurslarda hem de sosyal sanatsal ve kültürel etkinliklerden faydalandı.

Kuruluş felsefemiz kültür ve sanatı yaşadığımız kentte yaygınlaştırmak, teşvik etmek ve gelecek nesillere aktarmaktır. Bunlardan biriside bu yıl 3. düzenleyeceğimiz çok dilli korodur.

25 DİLDE BARIŞI HAYKIRACAĞIZ!

Bayat Sözlerinin devamında: “İlk yıl 10 dil, 2. Yıl 20 ve bu yıl 25 dilde şarkılar seslendireceğiz. grubumuzun ismi dillerin çığlığı, bu çığlığımızın tüm savaş çığırtkanlarının sesini bastırması  ve savaşsız bir dünya geleceği ile ilk yıl olduğu gibi bu yılda hem kentimize hem ülkemize hem de tüm dünyaya barış be kardeşlik mesajı vermek olduğunu belirtti.

Her gün bombalar patlasa insanlar katledilse de biz yarınlara yeni bir başlangıç ve gelecekte güzel güneşli günler görme umudunu çoğaltmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bu yaşamı anlamlı kılan farklılıklarımızdır. Dilimiz, inancımız, yaşam tarzımız, cinsiyetimiz, dinimiz, ırkımız, rengimiz farklı olsa da birlikte yaşama iradesini direngen kılacağız” dedi.

TÜM HALKIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Konserimizde daha önce olduğu gibi bu yılda farklı kimlikler ve farklı inançlardan kişiler yer almaktadır. Tüm halkımızın o gün bize desteklemeye ve konserimize katılmaya davet ediyoruz.

Van merkez Anadolu imam hatip lisesi konferans salonunda 19:00’da gerçekleşecek.

Kaynak:Vanekspres

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...