Yüksekovalı Öğrencilere Kitap Desteği
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşanan terör olaylarından etkilenerek Van’a gelen öğrencilere kitap yardımı yapıldı.
28 Mart 2016 - Pazartesi 15:02

Kurulan kriz masasıyla Van’a göç etmek zorunda kalan öğrenciler ve velileriyle sürekli iletişim halinde olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin eğitim anlamında sıkıntısını gidermek için adeta seferberlik başlattı. Öğrencilerin barında işlemlerinin bitmesinin hemen ardından kitap desteği için kolları sıvayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bir destek de Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube’den geldi. Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Osman Ayşin, sendika olarak temin ettikleri yardımcı kaynak kitapları İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ile birlikte Yüksekovalı öğrencilere dağıttı.

Yüksekovalı öğrencilerin eğitim öğretimlerine devam ettiği okulları gezen İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, özellikle kitap talebinin olduğunu belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde kitap desteğinin başlatıldığını söyledi. Kırekin, Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube’nin bu konuda örnek çalışma yaptığını belirterek, “Yüksekovalı öğrencilerimizin bizden özellikle yardımcı kaynak kitap talebi geldi. Deneme sınavları için. Onun için Bakanlık hareket geçti. Müsteşar Yardımcımız Ercan Demirci Ankara’da bir yayın evi ile iletişime geçti. Öncelikle okuma eserleri temini konusunda girişimlerde bulundu.

Cuma gününe kadar bu öğrencilerimiz için kitap toplanılacak. Bugünde Eğitim Bir-Sen sendikamız büyük bir fedakarlık yaparak 8 ve 12. sınıf öğrencileri için tüm dersler kitabı ile yardımcı kaynak kitabı verdi. Bu örnek davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Osman Ayşin ise, kısa bir süre zarfında yaklaşık 5 bin öğrencinin sorunsuz bir şekilde okullara yerleştirilmesinin kolay bir iş olmadığını belirterek, bundan dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiklerini belirtti. Ayşin, Yüksekova’dan Van’a gelen 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin tamamına kaynak kitap desteğinin sendika tarafından yapılacağını ifade etti.

Van’da kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerini ifade eden Yüksekovalı öğrenciler de, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...