Aile Bakanı Gönlünden Geçeni Söyledi: İstismara Uğrayan Çocukları Cezalandıracağız
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, getçiğimiz hafta "bir kerelik" açıklamasının ardından yeni bir skandala daha imza attı.
28 Mart 2016 - Pazartesi 13:40

Geçtiğimiz hafta 45 çocuğun tecavüze uğradığı Ensar Vakfı'nı aklama çabasına giren Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu,  Van’da çocuklara yönelik cinsel istismar ve kadına yönelik şiddet konusunda yaptığı konuşmada “İhmal, istismar ve tacize uğrayan çocukların cezalandırılması konusu da gündeme alacağımız konulardan bir tanesi” dedi.

Aile Bakanı Ramazanoğlu ayrıca, 13-14 Nisan'da "aile içinde ihmal, istismar ve tacize uğrayan çocuklar konusunda verilecek cezalarla ilgili konuları görüşeceklerini belirterek, “Benim gönlümden geçen verilebilecek en ağır cezaların verilmesi, bütün haklardan mahrum bırakılmaları, asla ve asla bir daha topluma çıkmamalarıdır” ifadelerini kullandı. 

Ramazanoğlu, istismar skandalının ortaya çıkmasının ardından yaptığı açıklamada "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz" demiş, 2 gün sonra da Aile Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada Ramazanoğlu'nun sözlerinin çarıtıldığıını iddia edilmişti.

Ramazanoğlu'nun son skandalının ardından Aile Bakanlığı'ndan gelecek "çarpıtıldı" açıklaması ise merakla bekleniyor.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...