Demirtaş'a Tazyikli Su İle Müdahale
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki milletvekilerine tazyikli su ile müdahale.
25 Mart 2016 - Cuma 13:33

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki milletvekili heyeti aylarca yoğun saldırının olduğu ve şu an abluka altında tutulan Cizre'ye geldi. HDP heyetini, Cizre Belediyesi önünde HDP ve DBP ilçe eşbaşkanları, Cizre Belediyesi eşbaşkanları, belediye meclis üyeleri ve STÖ temsilcileri karşıladı. Belediye ziyaretinin ardından Demirtaş ve HDP milletvekilleri Osman Baydemir, Çağlar Demirel, Ali Atalan, Mehmet Ali Aslan, Dirayet Dilan Taşdemir, Cuma Namazı'nı kılmak için Ulu Cami'ye gitti. 

Namazın ardından Demirtaş halkla birlikte yürüyüş halinde Cudi Mahallesi'ndeki vahşet bodrumlarını ziyaret etmek istedi. Camiyi ablukaya alan polis ise kitlenin yürümesini engellemeye çalıştı. Kitlenin dağılmaması halinde müdahale edeceklerini anons eden polisler, kitlenin ancak araçlarla mahalleye gitmelerine izin verebileceklerini söyledi. Bunun üzerine Demirtaş beraberindeki heyet, araçlarla mahalleye gitti. 

Halk ise engellemelere rağmen mahalleye yürümeye başladı. Yürüyüşe engel  olmaya çalışan güvenlik güçleri Demirtaş'ın ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu kalabalığa tazyikli su ile müdahale etti.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...